Újabb siker a finn LUMA Centre StarT 2018 pályázatán

Kutatócsoportunk a 2017/18-as tanévben is részt vett a finn LUMA Centre StarT 2018 pályázatán. Két pályamunkát készítettünk. A Kisteleki Szivárvány Óvoda Téli madárvilág című projektjének megvalósításában Virágné Szűcs Éva óvónő és Habók Anita, az SZTE Oktatáselmélet Tanszék adjunktusa vett részt. Az Új utakon a természettudományos tantárgyak tanítása című, a Szegedi Arany János Általános Iskolában 2018. február 2-án megrendezett műhelymunka szervezésében az iskola tanárain, diákjain kívül a kutatócsoport több tagja is részt vett: Kissné Gera Ágnes, Korom Erzsébet, Németh Veronika, Pásztor Attila, Z. Orosz Gábor. A szakmai zsűri döntése alapján a műhelymunka bekerült a jó gyakorlatok kategóriában a legjobb 10 közé. Az oklevelet 2018. június 5-én a Tamperében megrendezett StarT 2018 gálán vette át Kissné Gera Ágnes és Korom Erzsébet, akik ezt követő két napon részt vettek az International LUMAT Symposium 2018 rendezvényein is. A projekt és a jó gyakorlat kisfilmje és a projektnaplók magyar és angol nyelven is megtekinthetők.