Új utakon a Természettudományos tantárgyak tanítása – Műhelymunka a Szegedi Arany János Általános Iskolában

2018. február 2-án került sor az Új utakon a Természettudományos tantárgyak tanítása című műhelymunkára az MTA-SZTE Természettudomány Tanítása Kutatócsoport és a Szegedi Arany János Általános Iskola szervezésében a Szegedi Tankerületi Központ támogatásával. [Program]

A résztvevők ízelítőt kaptak a gondolkodásfejlesztés módjairól, átélhették a kutatásalapú tanulás élményeit és kihívásait, mintát láthattak arra, miként építhető be a természettudományos nevelés az iskola közösségi életébe.

Lehetőség nyílt az együtt gondolkodásra, a problémák megbeszélésére, a tapasztalatok átadására. A műhelymunkán, amely 5 órás nem akkreditált tanár-továbbképzés volt, 46 pedagógus vett részt a Szegedi Tankerület iskoláiból. A műhelymunkával kutatócsoportunk pályázott a finn LUMA Centre StarT 2018 pályázatára, amelyen a jó gyakorlatok kategóriában bekerültünk a legjobb tíz jó gyakorlat közé. A szegedi sikerről szóló hír a Szegedi Tankerület honlapján is olvasható.