Új Nemzeti Kiválósági Program 2018: három ösztöndíjas a kutatócsoportban

Az ösztöndíj célja, hogy elősegítse a tudományos kutatásokat és az innovációt, valamint a kutatói utánpótlás-nevelést. Kutatócsoportunk tagja, Gál-Szabó Zsófia az SZTE Neveléstudományi Doktori Iskola hallgatója, PhD hallgató és doktorjelölti kategóriában is elnyerte a támogatást 5-5 hónapra. Kutatási témája: A kombinatív gondolkodás változásának azonosítása követéses vizsgálattal általános iskolások körében (I. rész: adatelemzés előkészítése és adatfelvétel; II. rész: adatelemzés és publikálás). Témavezetője: Dr. Korom Erzsébet.

Kósa Maja, az SZTE Neveléstudományi Doktori Iskola hallgatója, aki az MTA-SZTE Elbeszélt Történelem és Történelemtanítás Kutatócsoportnak is tagja, PhD hallgató kategóriában nyerte el az ösztöndíjat. Kutatási témája - A történelemről alkotott episztemológiai nézetek és a történelmi kulcsfogalmak fejlődésének vizsgálata - a történelmi gondolkodás fejlődéséhez és fejlesztéséhez kötődik, kapcsolatot teremtve a kutatócsoportunkban és az MTA-SZTE Elbeszélt Történelem és Történelemtanítás Kutatócsoportban végzett munka között. Témavezetője: Dr. Korom Erzsébet.

Szivós Ádám biológia-kémia tanár szakos hallgató másodszorra nyerte el Új Nemzeti Kiválósági Program ösztöndíját. Kutatási témája: A fogászati egészségműveltség és a kritikai gondolkodás együttes fejlesztését célzó feladatok hatékonyságának vizsgálata. Témavezetője Dr. Nagy Lászlóné.