Szimpózium és előadások a XVII. Országos Neveléstudományi Konferencián

A XVII. Országos Neveléstudományi Konferencián, amelyet 2017. november 9. és 11. között rendeztek meg Nyíregyházán, kutatócsoportunk tagjai egy szimpóziumot szerveztek és további hét tematikus előadást tartottak:

Szimpózium: Gondolkodási képességek fejlesztése a természettudományi tanórákon

• Korom Erzsébet, Z. Orosz Gábor és Nagy Anett (2017): A természettudományi tudás megalapozása gyermekkorban. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 156.
  • Radnóti Katalin (2017): A gondolkodásfejlesztés lehetőségei az általános iskolai fizikaoktatásban. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 157.
  • Szivós Ádám és Nagy Lászlóné (2017): A kritikai gondolkodás és a fogászati egészségműveltség fejlesztésének összekapcsolása a biológia tanításában. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 158.
  • Z. Orosz Gábor, Somogyi Zoltán, Kovács Lajos és Németh Veronika (2017): Egy kutatásalapú kémia-foglalkozásterv kipróbálásának tapasztalatai. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 159.

Tematikus előadások:

Fűz Nóra (2017): Az iskolán kívüli programok hatása a tanulás kognitív és nem kognitív összetevőire. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 398.

Kovács Lajos és Betyár Gábor (2017): Megbízható elektronikus információforrások kidolgozása és a kísérlet-alapú kémiaoktatást segítő adatbázis fejlesztése. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 438.

Szabó Zsófia Gabriella és Steklács János (2017): Feladatmegoldó viselkedés és kombinatív stratégiák elemzése felsoroló kombinatív probléma megoldása kapcsán. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 510.

Szabó Zsófia Gabriella és Korom Erzsébet (2017): Kombinatív stratégiák feltárására fejlesztett mérőeszköz és kipróbálásának előzetes eredményei. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 511.

Balázs Ádám (2017): Természettudományos tévképzetek vizsgálata. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 343.

Hégető Katalin (2017): A természettudományos nevelés problémái és fejlesztési lehetőségei a nemzetközi felmérések romániai adatainak tükrében. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 409.

Z. Orosz Gábor, B. Németh Mária, Kambeyo Linus és Korom Erzsébet (2017): Kutatási készségeket mérő teszt viselkedése magyarországi és namíbiai mintán. In: Kerülő Judit, Jenei Teréz és Gyarmati Imre (szerk.): XVII. Országos Neveléstudományi Konferencia. Nyíregyházi Egyetem 2017. november 9–11. Program és absztraktkötet. MTA Pedagógiai Tudományos Bizottság, Nyíregyházi Egyetem, 533.