Kutatócsoportunk rendezvényei a Kutatók éjszakáján 2017-ben

2017. szeptember 29-én a Kutatók éjszakáján kutatócsoportunk tagjai két helyszínen szerveztek programokat a Szent-Györgyi Albert Agórában. Az Informatóriumban a biológia munkacsoportból két kolléga (Nagy Lászlóné és Kissné Gera Ágnes) és nyolc biológia tanár szakos hallgató (Árva Bettina, Biros Tíria, Bokis Alexandra, Domján Andrea, Ferencz Zsófia, Földes Bettina, Perecz Gabriella, Őze Tibor), a fizika munkacsoportból Csiszár Imre az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola 11. évfolyamos diákjaival fogadta a több száz látogatót érdekes interaktív kísérletekkel. A Pavilonban működő Tinilaborban kémiai kísérleteket és a hozzájuk készült gondolkodtató feladatokat próbálhattak ki a diákok a kémia munkacsoport tagjainak (Németh Veronika, Kovács Lajos, Z. Orosz Gábor, Somogyi Zoltán, Juhász Ferenc) irányításával, kémia tanár szakos hallgatók közreműködésével.