Kutatócsoportunk a Kutatók éjszakája 2018 programjában

A hagyományokat követve kutatócsoportunk 2018-ban is részt vett a Kutatók éjszakáján. A Szent-Györgyi Albert Agórában ebben az évben a biológia munkacsoport munkatársa, Kissné Gera Ágnes vezetésével a Szegedi Arany János Iskola tanári és diákjai hoztak érdekes, a különböző korosztályok számára is izgalmas kísérleteket és gondolkodtató feladatokat.

A kémia munkacsoport tagjai Németh Veronika vezetésével az SZTE TTIK Kémia Intézetében Tinilabor címmel szerveztek programot, melyre a 13-16 éves korosztály képviselőit várták.  Két hatvanperces foglalkozás során 30-30 tanuló vehetett részt az interaktív kísérleti munkában. Összesen 15 munkaállomást alakítottak ki, ahol egy-egy kémia szakos tanárjelölt fogadta a két-három fős csoportokat, melyek forgószínpadszerűen haladtak egyik kísérlettől a másikig.