Éves beszámoló konferencia: Természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport

Kutatócsoportunk és az MTA SZAB Oktatáselméleti Munkabizottsága közös szervezésében, a Magyar Tudomány Ünnepe 2017 rendezvénysorozat részeként 2017. november 14–15-én került sor Szegeden az MTA SZAB Székházban a Magyar Tudományos Akadémia Tantárgy-pedagógiai Kutatási Programjában a Természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájára. A tanulóközpontú természettudományi-matematikai-informatikai oktatás a szakiskolától a kiemelkedő tehetségek gondozásáig című rendezvényen a munkacsoportba tartozó nyolc kutatócsoport mutatta be és vitatta meg a pályázat első évében született eredményeit. A konferencia meghívott előadói Michèle Artigue, a Université Paris Diderot professzora és Csapó Benő, a Szegedi Tudományegyetem professzora voltak. A plenáris előadásokat követően a két nap folyamán tizennyolc beszámoló hangzott el. A konferencia szervezésében Korom Erzsébet működött közre.